Profesjonalny Hosting

Nowe metody doboru słów kluczowych - cz.1.



Dobór słów kluczowych to dziś trudna sztuka. Nie wszystko jest powiedziane wprost. Pozycjonerzy ukrywają swoje metody. Na szczęście ja nie jestem pozycjonerem, więc mogę je ujwanić. Oto topowe metody nowego pozycjonowania.

80 ze 100.



Cezary Lech - II OKEBI
 
Propozycja, która tu pada do badanie słów kluczowych na podstawie pozycji frazy w wynikach wyszukiwania oraz liczby wejść. Cezary Lech zauważa frazę, która jest na dalekiej pozycji w SERPach, a mimo to jego blog notuje duże wejść z niej. Oznacza to, że użytkownicy nie znalezli na poprzednich stronach odpowiedzi i szukają dalej i wchodzą na jego blog. On, jak każdy bloger chce mieć jak najwięcej wejść. Dochodzi do wniosku, że warto by było podnieść swoją pozycję na tę frazę po prostu ją pozycjonując. Okazuje się bowiem, że fraza ta nie była pozycjonowana, więc zabieg powinien być prosty.

Niektórzy zauważyli już jakiś czas temu, że nie opłaca się pozycjonować topowych fraz, bo i tak 80% ruchu z wyszukiwarki pochodzi z tzw. długiego ogona. U Cezarego Lecha, który jest autorem poniższego screencast ruch ten pochodzi z 10 tysięcy słów kluczowych! 

W poszukiwaniu Długiego Ogona. 
10 tysięcy słów kluczowych to o dużo za dużo, by znaleźć je ręcznie. Z taką liczbą poradzi sobie tylko skrypt. Wie o tym Cezary Lech, ale potraktował temat dość powierzchownie. Chyba nie chciał zdradzić sposobu jego działania. Na szczęście, ja wiem jak to działa.

Wystarczy spojrzeć na stronę http://meblebukowe.pl. W stopce widać "Najcześciej wyszukiwane". Po kliknięciu skrypt przenosi nas na osobną stronę, na której są same linki! Błąd? Niekoniecznie. Zwróć uwagę na stopkę: XannDesign. Mówi ci to coś? Bo mi wiele. W prace nad tą stroną był zaangażowany właściciel najbardziej rozpoznawalnego systemu wymiany linków w Polsce, czyli E-Weblink. Xann to marka, w skład której wchodzą EWeblink, XannDesign i XannStats. Jeden rzut okiem w źródło strony i widać kod statystyk XannStats. Bingo!

Teraz rozwiązanie łamigłówki. Linki w stopce to owy enigmatyczny system linków w stopce, o którym wspomina Cezary Lech. Jest to skrypt, który łączy się z bazą statystyk i wyciąga frazy, na które strona zanotowała wejścia. Być może działa to inaczej, i jest to jakiś system, który wygenerował te frazy na podstawie już wcześniej podanych fraz? Sęk w tym, że to działa i zwiększa ruch z Długiego Ogona.

Portal Widmo.
Lexy proponuje, aby zacząć pozycjonowanie przed startem strony. Mądre, bo proces "produkcji" strony trwa. Zakładamy więc portal, tworzymy zaplecze, linkujemy stronę docelową tak, aby zyskiwała ona poklask u Pana Google. Jedno pytanie mam, na jakie frazy będzie pozycjonować Lexy? Ano, zdaje się, że na te, które wybierze poprzez odpowiedni dobór słów kluczowych. Niestety, metoda ta jest czasochłonna i nie gwarantuje 10 tysięcy słów kluczowych. Podejrzewam, że na 100 by się skończyło.

System, który zastosował Xann wydaje się być fajny. Można wybrać trochę słów kluczowych i na ich podstawie, skryptowo tworzyć podstrony takie jak na meblebukowe.pl. Na stronie jest około 200-250 słów kluczowych. Wprawdzie jest trochę więcej niż u Lexy, ale do 10 tys. nadal sporo brakuje.




Ciąg dalszy nastąpi...

niedziela, 20 września 2009
Profesjonalny Hosting

Najnowsze