(Kolejność przypadkowa)
- Drigg - klon Digg.com na Drupala. DEMO (out of box) i DEMO2 (tweak)
- DBMaintence - jak sama nazwa wskazuje optymizuje bazę danych
- PHPIDS - ciekawy program do ochrony przed hackerami. Potrafi wysłać do Ciebie maila o próbie ataku a także zablokować IP z którego korzysta hacker.
- http:BL - czarna lista z której korzysta program potrafi zablokować adresy DNS znanych robotów zbierających adresy emaile a także blokować komentowanie.
- Update Status - świetny moduł usprawniający zarządzanie Drupal. Sam sprawdzi czy są nowe wersje używanych przez Twoją stronę modułów, codziennie! Od wersji 6 Drupal posiada go wbudowanego w core.
- Views - jeden z najpotężniejszych modułów do Drupala. Pozwala dostosować sposób wyświetlania treści na wiele sposobów. Trudny na początku.
- PathAuto - Jeden z koniecznych modułów na stronę. Dzięki wbudowanej obsłudze mod_rewrite przepisuje przyjazne adresy URL na opisowe, co nie pozostaje bez znaczenia dla Google.
- MetaTags - dodaje pola Meta; m.in. Description i Keywords a także dodaje automatyzację ich tworzenia i dostosowania przez użytkownika.
- Image - dobra galeria zdjęć. Umożliwia upload zdjecia, które jest przycinane do wybranych rozmiarów a na jego podstawie moduł tworzy miniaturkę wyświetlaną np. w zajawkach. Umożliwia dodanie do każdego typu zawartości.
- CCK - Content Construction Kit - niewiarygodnie użyteczny moduł do Drupala. Pozwala tworzyć nowe pola w dowolnej treści. Posada wiele rozszerzeń i dobrze integruje się z pozostałymi modułami.
- FiveStar - umożliwia ocenianie dowolnej zawartości z pomocą gwiazdek (lub innych dowolnych grafik). Fajny bajer.
- Akismet - moduł zabezpieczenia anty-spamowego. Do jego uruchomienia konieczny jest klucz Akiset, który - podobnie jak moduł - jest darmowy. Akismet posiada wysoką skuteczność w walce ze spamem. Od wersji szóstej został zastąpiony przez moduł autorski Acquia - Mollom.
- XMLSiteMap mam nadzieję, że to jasne
- eCommerce - jeden z najpopularniejszych darmowych moduł do zintegrowania z Drupalem.
- Ubercart - uznawany za najlepszy obecnie sklep pod Drupal.
- Devel - moduł do optymalizacji Drupala. Pozwala poznać czas generowania się stron oraz generowane przez nią obciążenie dla serwera. Posiada wbudowaną ciekawą funkcję generowania zawartości, kategorii i użytkowników.
- logintoboggan - jak sama nazwa wzkazuje wyświetla pole logowania dla niezalogowanych użytkowników próbujących uzyskać dostęp do sekcji dla zarejestrowanych.
- ConTemplate - dobry dodatek do CCK. Umożliwia zarządzanie treścią jaka idzie w RSS lub jest indeksowana do wyszukiwarki wewnętrznej. Zebrał dobre opinie.
- Internalization pozwala tworzyć wielojęzykowe strony drupalowe. Widać, że moduł jest napisany profesjonalnie. Strona twórcy modułu dostępna jest w dwóch językach: angielskim i hiszpańskim. Moduł dostępny jest dla wersji 5 oraz ma być dostępny dla v.7.
- Security Login - chroni przed narzędziami takimi jak Brutallus. Twitter nie miał takiej ochrony i został schackowany przez nastolatka.
- Simple Menu - ułatwia zarządzanie stroną tworząc menu w stylu Drop-Down. Koniec klikania wielu warstw! Konieczny moduł do każdej strony. Niestety na stronach przepadkowanych JavaScript i jego Frameworkami jak jQuery moduł wykazuje tendencję do niedziałania. Inaczej mówiąc jest szansa na konflikt.
- Simplenews - znany moduł newsletter, inaczej lista mailingowa.
- YAHOO YUI - To paczka narzędzi dostarczona przez YAHOO! można w niej znaleźć m.in. bardzo stylowy i prosty edytor WYSIWYG.
- GTranslate - moduł pozwalający na automatyczne przetłumaczenie zawartości strony na inny język. Czekałem na ten moduł długo i nareszcie jest! Obecnie w bazie znajdują się 52 języki. Całość działa dzięki GoogleTranslate. Jest to bardzo dobre narzędzie, by wkrótce opanować świat, a w każdym razie na pewno kolejny krok przybliżający MadeIn3W do migracji na Drupal.
- Taxonomy Breadcrumb. Dobry moduł, gdyż ułatwia użytkownikom odnalezienie się na stronie. Pozwala na tworzenie własnych sekcji, które następnie są wyświetlane np. w takiej formie jak : home >> vocabulary >> term Dodatkowym plusem jest fakt, iż Google uznało taką formę za wartościową i strona Drupal.org wyświetla się w ten sposób :
Na liście specjalnie nie umieściłem:
- reCaptcha - jeśli zrzucasz walkę ze spamem na użytkowników... to biada Ci. Od ochrony przed spamem jest np. nieingerujący w użyteczność serwiu Akismet.
- OpenID - idea za nim stojąca godna uznania, ale całkowicie pozbawiona sensu. Wystarczy, że ktoś złamie zabezpieczenia i ma od razu dostęp do wielu innych serwisów a ty nie masz na to żadnego wpływu.
- Mollom - doceniam potencjał tego modułu, ale i też doceniam iż dotąd nie został on aktywowany na jednej z moich stron. Ponoć na aktywację czeka się dość długo.
- TinyMCE - najpopularniejszy edytor WYSIWYG, ale mi nie działa. Nie wiem czemu. Z FCKEditor nie miałem żadnych kłopotów, więc to może wina hostingu?
- FCKEditor - najpopularniejszy edytor WYSIWYG na świecie; bardzo rozbudowany, ale niepiękny; jest prosty dzięki czemu zazwyczaj nie sprawia problemów.
źródła:
http://www.securitystandard.pl/news/152680_1.html
http://www.lullabot.com/audiocast/drupal_podcast_no_40_top_40_projects
http://www.siteground.com/drupal_modules.htm
informacje własne